Nowy model licencjonowania programów Autodesku

autodesk banner

 

Autodesk ogłosił, że od 1 lutego 2016 roku nowe komercyjne stanowiska większości samodzielnych rozwiązań przedsiębiorstwa na komputery stacjonarne będą dostępne wyłącznie w ramach Desktop Subscription.

Zmiany te są kontynuacją strategii firmy polegającej na oferowaniu oprogramowania w oparciu o subskrypcje. Takie podejście umożliwia klientom dokonywanie opłat w systemie „pay-as-you-go”, czyli wynajmu licencji – w zależności od rzeczywistego korzystania z oprogramowania w okresie miesięcznym, kwartalnym lub rocznym. Dodatkowo zapewnia łatwiejszy proces wdrażania nowych technologii i zarządzania rozwiązaniami, a także niższe koszty początkowe.

„Wraz ze zmianą podejścia do projektowania zmienia się również sposób oferowania oprogramowania pozwalający uzyskać więcej korzyści z inwestycji w rozwiązania Autodesk” – mówi Jarosław Kierczuk, Country Channel Manager w firmie Autodesk. „Nowy model licencjonowania wychodzi naprzeciw indywidualnym potrzebom naszych klientów, umożliwiając im dostęp do najnowszych wersji oprogramowania, a także łatwiejsze zarządzanie budżetem poprzez elastyczny system opłat”.

Desktop Subscription oferuje uproszczony proces instalacji, zarządzania oraz aktualizacji oprogramowania, a także rozszerzenie praw do korzystania z rozwiązań firmy na wielu urządzeniach. Autodesk planuje także systematyczne wprowadzanie innowacji i usprawnień rozwiązań oferowanych w ramach Desktop Subscription, zapewniając większą integrację z usługami w chmurze oraz i likwidując problemy związane z kompatybilnością plików.

Klienci firmy Autodesk, którzy zakupili licencje wieczyste (perpetual) przed 1 lutego 2016 roku będą mogli nadal z nich korzystać, a ci, którzy posiadają Maintenance Subscription, będą mieli dostęp do przysługujących im korzyści (w tym aktualizacji oprogramowania), tak długo, jak ich subskrypcja pozostanie aktywna. Autodesk będzie również oferował subskrypcje na usługi w chmurze (Cloud Services Subscriptions).

Szczegółowe informacje dotyczące opcji subskrypcyjnych można znaleźć na stronach producenta.

źródło:cad.pl

Dodaj Komentarz

Komentarzy

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.